TOBAŞ HAKKINDA

TOPLU KONUT İDARESİ-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İNŞAAT, EMLAK, MİMARLIK VE PROJE ANONİM ŞİRKETİ

% 49’u T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi,%1 TOKİ Bağlı Şirketi, %49’u Ankara Büyükşehir Belediyesi ve %1’de Ankara Büyükşehir Belediyesine Bağlı Şirketlerinden oluşan, 2004 Aralık ayında çalışmalarına başlayan TOBAŞ, Özel Hukuk hükümlerine tabi Kamu Şirketi statüsüne sahiptir.

Özel bir kanun kapsamında kurulmuş olan (5104 Sayılı Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi Kanunu) Şirketimiz 1 Genel Müdür, 1 Genel Müdür Yardımcısı, 4 Birim Müdürü, İnşaat- Elektrik-Makina- Harita-Mimarlık-Peyzaj-Jeoloji branşlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahip mühendis ve teknikerden, Halkla İlişkiler Tanıtım-Muhasebe ve diğer yardımcı branşlardan oluşan toplam 59 Kişilik eğitimli ve işinde uzmanlaşmış teknik ve idari bir kadroya sahiptir.

Şirketimiz, 5104 Sayılı Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi Kanunu kapsamında yürütülen bahse konu Projenin Müşavirlik Hizmetleri için kurulmuş olmanın yanında; Projenin; Tasarım-Planlama-Projelendirme-Altyapı-Üst yapı-Yol-Tünel-Viyadük-Rekreasyon Alanı uygulamalarının her safhasında fiziksel anlamda etkin rol oynamıştır.
Dünyanın ve ülkemizin alan itibari ile tek seferde uygulanan en büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin, tüm Müşavirlik ve İnşaat Kontrolörlük işlerinin yanısıra; Projeyi Ulusal ve Uluslararası alanlarda devlet ve projeyi yürüten kurumlar adına başarı ile temsil etmiş ve Projeye 3 önemli Büyük Ödül kazandırılmasına katkı sağlamıştır.

Kentsel Dönüşümde öncü ve tecrübeli olan şirketimiz Kentsel Dönüşüm çalışmaları olan yurtiçinde birçok belediyeye ve yurt dışında birçok ülkeye bilgi akışı sağlamıştır. Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında, çeşitli, tipte ve büyüklükteki Konut İnşaatı, Ticaret Merkezi-Ünite Merkezi -Okul, Sağlık Merkezi, İbadet Yeri-CamiiKarakol Binası- Yol -Tünel-Viyadük gibi yapıların planlama-projelendirme imalat safhalarını bizzat takip edip kontrol ederek elde etmiş olduğumuz tecrübe ile Ankara’nın diğer Kentsel dönüşüm uygulamalarından MİA(Merkezi İş Alanları) ve Hıdırlıktepe – Atifbey –İsmetpaşa Kentsel Dönüşüm uygulamalarının tasarım-planlama-projelendirme aşamalarında Müşavirlik hizmetleri Şirketimizce verilmiştir. Yaklaşık 15 Yıllık bir geçmişe sahip olan Şirketimiz İnşaatın her alanında, her türü ve her aşamasında elde etmiş olduğu bilgi ve tecrübe ile çalışmalarına devam etmektedir.